prof. dr. Janez Kranjc, univ. dipl. prav.
Prof. dr. dr. h.c. Janez Kranjc je leta 1971 diplomiral na ljubljanski Pravni fakulteti in prav tam leta 1974 tudi uspešno zaključil magistrski študij.
Strokovno se je izpopolnjeval na Pravni fakulteti Univerze na Dunaju (kjer je pripravljal doktorsko disertacijo) ter kot štipendist na Univerzah v Cambridgeu, La Sapienza v Rimu in Kölnu.
Leta 1991 je uredil angleški in nemški prevod Ustave Republike Slovenije ter leta 1992 postal redni profesor Pravnih fakultet v Ljubljani in Mariboru.
V svoji bogati profesorski karieri je kot gostujoči profesor predaval na Državni univerzi v Irkutsku, na univerzi Karla in Franca v Gradcu in na univerzi v Poitiersu, slednja mu je leta 2006 podelila naziv častni doktor (Doctor honoris causa).
V letih 1995-2001 je opravljal funkcijo dekana Pravne fakultete Univerze v Ljubljani in bil leta 2007 izvoljen za predsednika Sodnega sveta Republike Slovenije.
Od leta 2004 je glavni urednik Slovenian Law Review – mednarodno recenzirane pravne revije, ki izhaja v angleškem, nemškem in francoskem jeziku.
V letu 2010 pa je prejel Zoisovo nagrado za vrhunske dosežke na področju znanstveno-raziskovalne in razvojne dejavnosti.
(vir: Svet za varstvo okolja Republike Slovenije: www.svo-rs.si)
prof. dr. Franjo Štiblar, univ. dipl. prav., univ. dipl. oec.
Prof. Franjo Štiblar je diplomiral na Pravni in Ekonomski fakulteti v Ljubljani, magistriral na IEN v Beogradu in Univerzi Pennsylvania v ZDA, kjer je doktoriral iz ekonomije pri nobelovcu L.R.Kleinu.
Med leti 1982-1986 je bil svetovalec guvernerja NBS, 1992-2003 glavni ekonomist NLB, 2005-2010 član Sveta Centralne banke Črne Gore.
Bil je dekan Pravne fakultete v Ljubljani, gostujoči profesor na Univerzi Johna Hopkinsa v Baltimoru, svetovalec v Svetovni banki in sodelovec WIIW na Dunaju.
Je redni profesor na ekonomski katedri Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, kjer predava predmete: Ekonomija, Mednarodno bančništvo in Mednarodni ekonomski odnosi, obiskujoči profesor na podiplomskem študiju univerze v Bologni in doktorskem programu univerze v Podgorici.
Prav tako je znanstveni svetnik na Ekonomskem inštitutu Pravne fakultete v Ljubljani.
Na bančnem in finančnem področju je med drugim član uredništva Bančnega vestnika in v letih 2005-2009 Zavarovalniških horizontov.
Kot mednarodni raziskovalec sodeluje s centrom Woodrow Wilson v Washingtonu in je član IZN projekta LINK na Univerzi Toronto, mednarodnega projekta OZN ter delovnih teles za finančni sistem CEPS v Bruslju.
(vir: Franjo Štiblar: Bančništvo kot hrbtenica samostojne Slovenije)